Важливо!   У зв'язку з оновлення шаблону, сайт знаходиться на стадії розробки і тестування. Чекайте найближчим часом всіх виправлень тестової версії сайту. Просимо вибачення за тимчасові незручності.
  • sch4@at.ua
  • +38 (067) 198-67-78
  • Mon-Fr : 8:00-19:00
Новини

Тільки той, хто пам’ятає минуле, вартий майбутнього!


9 МАЯ

Тільки той, хто пам’ятає минуле,  вартий майбутнього!

Є обеліски, плити і колони.
І урочисті квіти роковин.
І хто ми є? Усім усі мільйони,
А хтось комусь однісінький один.
Тебе немає. Але є мій спомин.
І не згадаю, ні, я спом’яну.
І спом’яну, і пом’яну.
І ще раз війни прокляну.

Ліна Костенко

 
У кожного народу є дати і події, які складають основу, опорні точки історії, підґрунтя історичної пам’яті і національної гордості. Для нас, прийдешніх поколінь, такою знаковою віхою була і вічно буде Перемога (День перемоги над нацизмом у  Другій світовій війні). Понад 4 мільйони українських воїнів та більше 5 мільйонів мирних  українців загинули у тій страшній війні, зробивши вагомий внесок  у перемогу над нацизмом.  У ці дні в наших серцях поєднуються відчуття печалі за жертвами та вдячності і гордості за наших дідів, прадідів.

З вітром свіжим, з піснями крилатими, з небом чистим, з радістю весни зустрічаємо ми свято Перемоги. Все у блакиті, в зелені та квітах, у сяйві посмішок, у хвилях урочистої музики…  Але разом з тим, ми схиляємо голови в глибокій пошані перед живими воїнами-визволителями, перед солдатськими вдовами  і дітьми війни. Схиляємо голови біля пам’ятників і обелісків, встановлених на місцях масових страт патріотів, на братських могилах жертв окупантів, бо навіки в пам’яті залишаються ті, хто загинув у священній боротьбі з фашизмом, за честь і свободу  Батьківщини.

Пам’ять… Вона нетлінна й вічна. Вона втілюється не тільки в бронзі, граніті, вона живе у душах людей, в спогадах про ті, до болю тривожні роки. Пам’ять живих- це продовження життя тих, хто переступив поріг вічності. Вогонь пам’яті вищий за усі обеліски, бо то – вогонь Серця.

Тож, прийміть найщиріші вітання з Днем пам’яті та примирення, Днем Перемоги! Цей день- символ гордості за тих, хто відстояв нашу Батьківщину. Ми повинні пам’ятати тих, завдяки кому ми тепер живемо. Це допоможе нам вивчити гіркий урок історії і ніколи не повторювати його. Бажаємо всім мирного неба, щастя, добра, світлих надій, упевненості в завтрашньому дні!

Всього коментарів: 0
avatar