Відкриття шкільного музею!

Велике слово – школа!
Це скарб найкращий кожного народу,
Це ключ золотий, що розмикає пута несвідомості,
 Це шлях до волі, до науки, до добробуту.
У вселюдському житті тільки той народ і бере перемогу,
Який має найкращу школу.

Софія Русова

Той, хто уважно розглядає минулі події, здатний… передбачити майбутнє і застосувати ті засоби, якими вже користувалися в минулому.

Н. Макіавеллі

12 травня 2017 року відбулась знакова подія в житті нашої школи. У цей день урочисто відкрив свої двері музей історії школи. Автор ідеї та ініціатор його створення – директор школи Алла Михайлівна Куракіна. Це не просто музей історії школи. Це музей дитинства, шкільної юності, музей спогадів про шкільні роки, музей зустрічі різних поколінь учнів, учителів, яким пощастило навчатися  та працювати саме в 4 школі.

Музей… Це слово завжди викликає різні почуття: зацікавленість і захоплення, очікування нового, невідомого, бажання долучитись до частинки історії. Особливо ці слова відносяться до музею історії рідної школи. Через історичні факти, пов’язані з навчальним закладом, ми долучаємось до історії міста, по-іншому сприймаємо майбутнє. Надзвичайно багато цікавих фактів було знайдено та зберігається в музеї. Це і Похвальні листи, унікальні фотографії різних періодів історії школи, різноманітні твори, класні журнали й інші експонати. Невтомна, корисна справа завжди оцінюється в житті. Наш музей – взірець шани й поваги до культурного, освітнього, професійного надбання школи. Відродити минуле нашої школи, повернути із забуття славні імена її учителів та учнів, прослідкувати віхи зростання закладу від загальноосвітнього до спеціалізованого – ось основне завдання, яке ставила перед собою ініціативна група, педагогічний колектив, створюючи музей школи. Адже лише нерозривна єдність минулого із сьогоденням забезпечить нашим вихованцям успішне, щасливе майбутнє. На свято відкриття музею були запрошені вчителі, які працювали в нашому закладі. І як же усім відвідувачам було приємно зустрітись із колишнім директором школи Олександром Івановичем Селівановим, якому і надали почесну місію перерізати червону стрічку, відкриваючи музей. Багато теплих слів звучало на адресу закладу від гостей, а найактивніші змогли залишити теплі слова подяки у книзі для відвідувачів музею.

Недаремно говорять: «Людина живе доти, доки її пам’ятають». Щоб незгасною була пам’ять про кожного, музей кожного року буде  поповнюватись новими експонатами, саме така ідея  передбачена при  створенні музею. Адже музей школи крокує в ногу з життям, відчуває ритм часу, відгукується на нові події, намагається зберегти творчий підхід до справи.

Відкриття шкільного музею