Відпочиваємо в таборі з волонтером із Уельсу

20 червня до СЗОШ І-ІІІ ступенів № 4 завітала керівниця Всеукраїнського проекту “Go Camp” Оксана Нечипоренко зі своєю командою та волонтеркою з Уельсу, письменницею та художницею Керолайн Джулер. Зустріч відбулася з учасниками мовного табору, учнями 4-8 класів, які на чолі зі своїми учителями стали переможцями Всеукраїнського конкурсу «Запроси до себе волонтера».

Розпочалося все зі знайомства, а далі гості активно долучилися до роботи з учнями: провели цікаві ігри, вікторини, розказали про те, як вони вивчали англійську мову у школі, весело і невимушено поспілкувалися з учнями про їхні вподобання, плани на майбутнє, про успіхи, а також проблеми у вивченні англійської мови. Спілкувалися англійською, адже, одним з найголовніших завдань при вивченні іноземної мови є подолання так званого «мовного бар’єру». Та найбільше уваги, звісно ж, привернула до себе волонтерка, яка протягом тижня буде працювати у нашому мовному таборі. Діти цікавилися, звідки вона приїхала, як дізналася про проект, про її літературну та художню творчість, хобі, родину, музичні смаки. Звичайно, прозвучало питання і про її перші враження від України, українців, нашого міста. Керолайн відповіла, що закохалася в Україну ще в лютому 2014 року, коли гостювала у своїх друзів у Києві і була свідком останніх подій на майдані. І ось вона знов в Україні.

З першого ж дня Керолайн долучилася до планування роботи табору разом з учителями англійської мови, вийшов насичений і цікавий графік: 21 червня «День талантів», 22 червня «Світ цікавих і незвичайних професій», 23 червня «День здоров’я». Зазначимо, що саме в цьому році ми запровадили абсолютно новий формат табору, він має одну велику тему «Лідерство та профорієнтація» і підтема кожного дня має відповідати основній темі. Надзвичайно цікаво буде поспілкуватися з Керолайн Джулер, представницею досить незвичної і креативної професії.

Табір працює з 8 ранку до 14 дня, але після 14 багато учнів виявили бажання влаштувати екскурсію для гості по нашому місту. Не зважаючи на жарку погоду, всі отримали величезне задоволення від прогулянки тінистими алеями та парком, побували в кафе, скуштували морозива.

Ще одним результатом зустрічі стала домовленість про внесення СЗОШ №4 до Всеукраїнської програми “Go camp after school”, за умовами якої протягом наступного навчального року до школи будуть приїздити англомовні та німецькомовні волонтери, які допомагатимуть вчителям іноземних мов в організації навчальної та позакласної діяльності, а вчителів запрошуватимуть на тренінги з підвищення кваліфікації за участю коучерів Британської ради, посольства США в Україні та Гете Інституту.